Adventní dílny

07.12.2013 13:13

Pomalu se již stává tradicí na naší škole v předvánočním čase pořádat adventní dílny. Letos už byly potřetí. Děti měly možnost vyrobit si čertíka na větvi, andílka s roztomilým úsměvem, případně malý svícínek, barevnou hvězdičku na stromeček, anebo pěkné vánoční přáníčko. Samozřejmě si mohly také nazdobit perníčky. Zajímavým zpestřením byly také aktivity na interaktivní tabuli, vánoční kvíz a pouštění lodiček. K tomu všemu hrála vánoční hudba a koledy. Hudebně se zde předvedli malí i větší muzikanti z naší školy a  kousek dramatického talentu ukázali žáci z divadelního kroužku Amina.

Příjemná atmosféra adventního odpoledne byla obohacena malou dobročinnou aktivitou : druhým měsícem u nás ve škole sbíráme barevná víčka, která by měla pomoci při náročné rehabilitační léčbě v Klimkovicích. Tuto finančně náročnou léčbu potřebuje Honzík Laurenčík, který se na nás do školy přijel podívat i se svými rodiči. Věříme, že i naše malá pomoc pomůže tomuto milému chlapci v jeho nelehké cestě životem.
Úplný závěr naší akce patřil slavnostnímu rozsvícení vánočního stromečku a společnému zpěvu koled. Těšíme se na příští podobně příjemná setkání!