Lyžařský výcvik

29.01.2015 20:01

 

 

    Druhý týden měsíce února jsme odjeli do Petříkova, tradičního místa našich lyžařských výcviků. Počasí jsme opět měli zajištěno velmi luxusní. Vítal nás nový příděl prašanu a perfektně udržované sjezdovky. Ještě v neděli, po našem příjezdu, jsme se rozřadili do družstev. Vedoucím prvního družstva byl Jordy, který právě svou přítomností vybičoval dívky k životním výkonům, jen aby zapadly výkonností právě do prvního družstva. Vedoucím druhého družstva byla paní vychovatelka Renča, která byla svými svěřenci na závěr kurzu pasována na nejlepší instruktorku. V třetím družstvu si zaposiloval pan ředitel.

    Výuka lyžování probíhala v pondělí, úterý a ve čtvrtek celodenně. Ve středu a v pátek dopoledne. Zlatým hřebem byl čtvrteční slalom, kde všichni předvedli, co se během týdne naučili. Ve středu žáci absolvovali odpočinkové odpoledne spojené s bobováním a stavěním iglú.

     A že lyžák není jen o lyžování, jsme se přesvědčovali denně při podvečerním a večerním programu. Kromě přednášek týkajících se pobytu na horách, lyžování a ochrany zdraví jsme si mohli rozebrat videozáznamy našich vlastních jízd, zahrát si hru Riskuj, zasoutěžit si v pěvecké soutěži Caruso show, zaskotačit si na karnevale, složit si svou báseň či zahrát si turnaj v piškvorkách. Třešničkou našeho pobytu byla možnost využít místní saunu, což se také stalo, a to hned několikrát.

     Všem se týdenní pobyt v krásných horských podmínkách nadmíru líbil, nikdo si nepřivodil úraz, proto nezbývá než se těšit opět příští rok v Petříkově  na shledanou.