Lyžařský výcvik

23.02.2016 17:24

    Třetí týden měsíce února jsme odjeli do Petříkova, tradičního místa našich lyžařských výcviků. Letošní zima je velmi nevyzpytatelná, přesto jsme opět měli výborné sněhové podmínky. Vítal nás nový příděl prašanu a perfektně udržované sjezdovky. Ještě v neděli po našem příjezdu jsme se rozřadili do družstev a šli stavět sněhuláky.

    Výuka lyžování probíhala v pondělí a úterý celodenně. Ve středu, ve čtvrtek (pršelo) a v pátek dopoledne. Ve středu žáci absolvovali odpočinkové odpoledne, spojené s vycházkou do sousední obce Ramzová.

     A že lyžák není jen o lyžování, jsme se přesvědčovali denně při podvečerním a večerním programu. Kromě diskuzí, týkajících se pobytu na horách, lyžování a ochrany zdraví,si žáci zahráli hru Riskuj, zaskotačili si na karnevale, složili si svou báseň, či si zahráli jazykovědnou hru s písmenky. Třešničkou našeho pobytu byla možnost využít místní saunu, což se také stalo a to hned několikrát.

     Všem se týdenní pobyt v krásných horských podmínkách nadmíru líbil, nikdo si nepřivodil úraz, proto nezbývá než se těšit opět příští rok v Petříkově – Na shledanou.