Nocování deváťáků aneb „Hrůza třepe základní školou“

22.06.2014 15:02

V noci ze čtvrtka 19. 6. na pátek 20. 6. 2014 zažila naše malá a milá základní škola perné chvilky v obavě o své zdraví a statiku svých zdí. Nebyla to Baba Jaga, ani zavřené děti v chlívku, ale naši nejstarší žáci, deváťáci ve složení Anička „Anče“ Štěrbová, Jiřík „Čuřin“ Navrátil, Tomáš „Řízek“ Přikryl, Štěpán „Štěpa“ Brokl, Kamil „Kamča“ Drábek a Petr „Peťan“ Valach. Ti se touto cestou loučili se svou školičkou, ve které strávili (zatím) nejlepší léta svého mladého života.

Sešli se v pět hodin čtvrtečního odpoledne ( po náročném výšlapu z Bunče na Brdo, Vlčák, kolem Prusinovky, přes Strabenice až do Litenčic. Jeden by čekal, že toho budou mít dost a budou patřičně unavení, leč opak byl pravdou ). Nejdříve si připravili místo na spaní ve školní tělocvičně. Noc byla sice ještě mladá (ani nezačala), nicméně jak si kdo ustele, tak mu tam lehne někdo jiný.

Pak přišly na řadu hladové žaludky a jejich naplnění. A tak se grilovalo a smažilo … Závidíte? Bylo toho hodně, ale poprali se s tím se ctí. Ani jeden smažáček či hranolek a grilované masíčko neunikly svému osudu. Jen chleba zůstal …

Mezi devátou a desátou hodinou večerní proběhl půlnoční volejbalový zápas mezi družstvem deváťáků a družstvem deváťáků. Kdo vyhrál? Přece naši. Sportovce svým výkonem podpořil i pan ředitel se svou paní Renatkou. Po jejich odjezdu si neúnavní a neunavitelní mladí lidé střihli pár koleček Twisteru. Dostávali se do velmi zajímavých poloh a pozicí. Posuďte sami na základě přiložené fotodokumentace.

Zklidnění přišlo až při sledování romantického filmu „Milý Johne“. Ani jedno oko nezůstalo suché. S výjimkou těch, co spali. Což se v tom randálu moc nedalo. Po skončení filmu, kolem jedné hodiny ( v noci či brzy ráno? ) měli někteří jedinci tendence zlobit! Aby došlo k nastolení pořádku, musela zasáhnout nejmenovaná, pedagogický dozor vykonávající, paní učitelka.

Teprve poté nastal vytoužený noční klid, skoro o půl druhé. Ale pořád tam někdo coural na toalety, do kuchyňky na poslední zbytky jídla, nebo chrápal, vrtěl se apod. Jeden žák při spaní tak zvláštně pískal …. A o šesti hodinách se začalo courat zase. Prostě noc plná vášní. Technická poznámka: dveře od tělocvičny příšerně vržou. Hlavně v noci.

Ranní probuzení bylo kruté, vstávání ještě horší, ale nejstrašnější bylo zapojení se do učebního procesu. Všichni toužebně čekali na konec vyučování, aby se mohli odploužit do svých domovů a zalehnout do svých postýlek. Ještě že byl pátek, tak mohli prospat celý víkend. Škoda, že se takové nocování nekoná častěji, ale pouze jednou za devět let …