Ochutnávka ovoce a zeleniny

22.06.2015 18:54

V rámci projektu Ovoce do škol proběhla u nás ve škole ochutnávka ovoce a zeleniny. Jako součást tzv. doprovodných opatření jsme od firmy Laktea, o.p.s. obdrželi dva ochutnávkové koše MIX. Každý z nich byl určený pro deset žáků.

V koších byly různé druhy ovoce a zeleniny, např. pomeranče, banány, jablka, zelený salát, ledový salát, cherry rajčata tří barev, papriky, řapíkatý celer.  

Poznávali jsme jednotlivé druhy ovoce a zeleniny. Vše bylo bez problémů, pouze řapíkatý celer jsme viděli poprvé v životě. Také jsme si vysvětlovali, proč je konzumace zeleniny a ovoce důležitá pro lidské zdraví. Povídali jsme si o tom, jaká část ovoce a zeleniny se jí a jaká je nejvhodnější úprava, jestli je lepší jíst ovoce a zeleninu v syrovém stavu, nebo tepelně upravené. Každý z nás řekl, co a jak má nejraději a přidal nějaký recept. Připomněli jsme si důležitou zásadu, kterou musíme dodržovat při konzumaci ovoce a zeleniny, a to před jídlem vše pořádně umýt.

Posledním a nejvíce oblíbeným bodem našeho programu byla ochutnávka ovoce a zeleniny z košíku. Zhostili jsme se toho opravdu se ctí .