Výlet do Střílek, Milotic a Hodonína

23.05.2013 18:58

Dne 21.5. velká část žáků naší školy vyrazila na tradiční  školní výlet. Ten se již několikátým rokem uskutečňuje především díky finanční podpoře paní Marie Podstatzké, která sponzoruje dopravu při našich toulkách po zajímavostech Moravy.

Naše první zastavení bylo v nedalekých Střílkách. Nejsou sice vzdálené, přesto se zde nachází ojedinělá a významná barokní památka - zdejší hřbitov, jenž navštěvují lidé ze širokého okolí, ale také ze zahraničí. Pozoruhodné a vzácné jsou nejenom zdejší sochy a krypta, ale především nádherná okolní krajina s překrásným výhledem.

Naše další zastavení bylo na zámku v Miloticích. Zde děti čekala ne ledajaká prohlídka, ale taková, při níž se mohly převléci do krásných zdobených šatů dvorních dam a urozených rytířů, aby pak byli všichni společně přijati paní hraběnkou a prošli si prostory zámku, ale také si vyzkoušeli dvorské chování, tanec a malý rytířský zápas.

Poté jsme v prostorách zámecké jízdárny zhlédli nádherné dravce a měli možnost si je nejen prohlédnout z bezprostřední blízkosti, něco se o nich dozvědět, ale také si je i pohladit a ti nejodvážnější si nechali jednoho z "krasavců" sednout na ruku, anebo vyzkoušeli přílet vypuštěného dravce.

Závěr našeho výletního cestování patřil zoologické zahradě v Hodoníně. Zvířátka jsou vždy věrným cílem dětské pozornosti, zvláštěpak majestátně působící lev, anebo roztomile panáčkující surikaty. Ve zdejším areálu měly děti navíc ještě možnost se vydovádět na různých atrakcích, jako je obrovská trampolína, nespočet prolézaček či houpaček.

Výlet se vydařil, a přestože nás cestou pronásledovaly nebezpečně vyhlížející mraky, tak jsme si užili velmi krásného slunečného dne se spoustou pěkných zážitků.